czwartek, 14 czerwca 2012

Ciezka praca

Nie myslcie sobie, ze jest nam tutaj lekko i przyjemnie. Dzisiaj na przyklad - od 9 jestesmy w szkole, lekcje trwaja az do 12:30, a potem jeszcze tyle do zrobienia.
Trzeba dojechac na plaze, znalezc odpowiednie do ulozenia sie miejsce, nasmarowac balsamem, polozyc pod odpowiednim katem do slonca, by opalenizna byla rownomierna, wstac co jakis czas i przejsc te pare metrow do morza... Niektorzy wchodza nawet do wody i plywaja! Strasznie to wszystko ciezka praca;)
Tym bardziej, ze maltanscy meteorolodzy znowu 'nawalili' i zamiast obiecanych na poczatku tygodnia 29 stopni, mamy 31-32:)

Celem dzisiejszego naszego wypadu była Mellieha - najdłuższa piaszczysta plaża na Malcie. Nie zrobiła ona na nas dobrego pierwszego wrażenia, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że wszystko dopiero przed nami.
Znaleźliśmy odpowiednie miejsce, rozłożyliśmy ręczniki, nasmarowaliśmy się kremem i ruszyliśmy do kąpieli w morzu (co w naszym wykonaniu trwa ok. 30 minut;)). My - poszukiwacze mocnych wrażeń zawsze znajdziemy powód, żeby się dobrze bawić. Dzięki czystej i przejrzystej wodzie mogliśmy po dłuższym czasie zauważyć, że nie jesteśmy w morzu sami...
Odważne osoby miały okazję wykąpać się wśród kolorowych (i parzących) meduz. Dzięki tym mały stworzeniom plaża nabrała zupełnie innego wyrazu w naszych oczach, a jedna z naszych koleżanek zapamięta tę kąpiel na znacznie dłużej...;)

Po długim plażowaniu i dotarciu na przystanek mieliśmy małą konfrontację z kierowcą autobusu, który oznajmił nam, że ma miejsce tylko dla dwóch pasażerów. Do wyboru mieliśmy kolejne upalne pół godziny na przystanku lub wcześniejszy powrót w klimatyzowanym i wygodnym pojeździe. Zgodna i zgrana grupa wybrała spośród 17 osób szczęśliwą dwójkę ( w naszym przypadku wybór trwał trochę dłużej niż normalne wejście pasażera do autobusu) sama oczekując na następny autobus.

A teraz leżymy w naszych tymczasowych domach spryskując spalone ciała kolejnymi dawkami Panthenolu...

Autorką większości dzisiejszego wpisu jest Ania:)
Wrzucamy też poniżej kilka fotek sprzed środowego meczu Polska - Rosja.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz